Raspuns Negativ
Bine ai venit pe forum! Adă si Kam iti ureaza distractie placuta. Daca inca nu esti utilizator al forumului, te invitam sa te alaturi comunitatii noastre.
Raspuns Negativ
Bine ai venit pe forum! Adă si Kam iti ureaza distractie placuta. Daca inca nu esti utilizator al forumului, te invitam sa te alaturi comunitatii noastre.
Raspuns Negativ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Parteneri  Ultimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Shakira

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Cookie
Boboc
Boboc
Cookie


feminin Gemeni Numarul mesajelor : 84
Puncte : 103
Reputatie : 11
Data de inscriere : 12/04/2009
Varsta : 26

Shakira Empty
MesajSubiect: Shakira   Shakira Icon_minitimeDum Apr 12, 2009 5:37 pm

Va place Shakira?Mie imi place!Nu este cantareata mea preferata,dar canta bine si foarte frumos!
Din cate stiu eu,ea provine dintr-o familie foarte saraca,insa a fost descoperita(din cate imi amintesc)de catre cineva care a spus ca are voce frumoasa...si a devenit cantareata.Eu ma bucur pentru succesul ei,deoarece merita.
Melodiile mele preferate dintre cele pe care le canta ea sunt:"Don`t brother","Wherever,whenever",si bineinteles ca lista poate continua.
In concluzie,Shakira este o cantareata foarte buna.Sa va dau o poza cu ea :
http://images.askmen.com/galleries/celeb-profiles-actress/shakira/pictures/shakira-picture-3.jpg
SURSA-GOOGLE IMAGES
Sus In jos
dust_of_melancoly
Moderator
Moderator
dust_of_melancoly


feminin Fecioara Numarul mesajelor : 105
Puncte : 134
Reputatie : 18
Data de inscriere : 11/04/2009
Varsta : 30

Shakira Empty
MesajSubiect: Re: Shakira   Shakira Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:57 pm

Shakira Isabel Mebarak Ripoll (n. 2 februarie 1977, Barranquilla, Columbia) este o cântăreaţă de muzică pop, compozitoare şi actriţă de origine columbiană.Sakira este singurul copil al Nidiei del Carmen Ripoll Torrado, o columbiană cu origini italo-catalane şi al lui William Mebarak Chadid, un catholic macedo-libanez, nascut în America. Tatal ei a mai avut opt copii dintr-o căsătorie anterioară. Shakira, care în limba arabă înseamnă “mulţumitor”, a fost astfel botezată după bunicul din partea tatului. Mare parte din copilarie a petrecut-o în Barranquilla, crescând în mijlocul unor comunităţi libaneze, italiene şi evreieşti. Shakira a scris prima sa poezie, intitulată “La Rosa de Cristal”, când avea doar patru ani. După ce a primit în dar o maşină de scris, ea a început să scrie în mod constant poezii. Poeziile sale au inspirit-o mai târziu în melodiile sale de success. La vârsta de opt ani, după ce un frate vitreg de-al ei a decedat într-un accident de motocicletă, Shakira a compus primul ei cantec, “Tus Gafas Escuras”.

Sursa:wikipedia

Melodiile mele preferate:“Whenever, Wherever”, ”Underneath Your Clothes”, “Te Dejo Madrid”, “Objection (Tango)”, si “The One”.

Inainte ascultam foarte des piesele ei,dar cu trecerea timpului am inceput sa ascult mai putin,insa a ramas una din cantaretele mele preferate,pentru ca este talentata,are o voce frumoasa,iar melodiile ei sunt expresive.
Sus In jos
MC Chillin' KID
Boboc
Boboc
MC Chillin' KID


feminin Capricorn Numarul mesajelor : 56
Puncte : 61
Reputatie : 5
Data de inscriere : 12/04/2009
Varsta : 29

Shakira Empty
MesajSubiect: Re: Shakira   Shakira Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 2:25 am

Eram moarta dupa ea cand eram mai mica...Imi palcea enorm de mult cu se misca si era o melodie de care eram fascinata. Dar nu am mai ascultat de mult straight face
Sus In jos
Happy Kid
Administrator
Administrator
Happy Kid


feminin Taur Numarul mesajelor : 117
Puncte : 82
Reputatie : 4
Data de inscriere : 11/04/2009
Varsta : 27

Shakira Empty
MesajSubiect: Re: Shakira   Shakira Icon_minitimeJoi Apr 23, 2009 2:43 am

Si mie imi placea Shakira cand eram mai mica.Dar cu timpul am crescul si am preferat rockul.Pai,canta bine si este draguta.Altceva nuprea pot sa spun deoarece nu stiu foarte multe despre ea:D.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shakira Empty
MesajSubiect: Re: Shakira   Shakira Icon_minitime

Sus In jos
 
Shakira
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Raspuns Negativ :: Diverse :: Muzica :: Muzica straina-
Mergi direct la: