Raspuns Negativ
Bine ai venit pe forum! Adă si Kam iti ureaza distractie placuta. Daca inca nu esti utilizator al forumului, te invitam sa te alaturi comunitatii noastre.
Raspuns Negativ
Bine ai venit pe forum! Adă si Kam iti ureaza distractie placuta. Daca inca nu esti utilizator al forumului, te invitam sa te alaturi comunitatii noastre.
Raspuns Negativ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Parteneri  Ultimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Tom si Jerry

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
dust_of_melancoly
Moderator
Moderator
dust_of_melancoly


feminin Fecioara Numarul mesajelor : 105
Puncte : 134
Reputatie : 18
Data de inscriere : 11/04/2009
Varsta : 30

Tom si Jerry Empty
MesajSubiect: Tom si Jerry   Tom si Jerry Icon_minitimeSam Mai 23, 2009 3:39 pm

Tom & Jerry


Tom si Jerry reprezinta acel desen in care personajele principale sunt un motan si un soricel.
Cei doi mereu gasesc motive de cearta si episoadele sunt presarate cu intamplari mai triste dar din ele apare comicul si totul devine foarte amuzant.Atat motanul cat si soricelul desi incearca sa se inteleaga asta nu se intampla niciodata,poate foarte rar si atunci cateva clipe.
Desenul este poate inspirat din rivalitatea reala dintre soarece si pisica .

Inainte el era difuzat pe programul TVR1 cate 10-15 minute sambata si duminica cand eram eu mica alaturi de alte desene cum ar fi "Mickey Mouse" , "1001 dalmatieni" , "Ciocanitoarea Woody" si "Pantera roz".
Cred ca toti copiii cunosc acest desen si-l indragesc asa cum imi place si mie.Desi am 15 ani este singurul desen la care am vazut toate episoadele de n ori si tot nu m-a plictisesc;a ramas singurul desen la care am rabdare sa ma uit.
Acum el se difuzeaza pe Cartoon Network atat in cursul saptamanii cat si in weekend cate o jumatate de ora.

Nici unul din noile desene de pe Jetix,Minimax sau Cartoon nu se compara cu "Tom & Jerry" sau cu cele din generatia lui.Ele au fost create pentru copiii si au aceea nuanta de frumusete simpla,realista si nu apar nimic care sa faca desenul sa semene cu un film SF.


Voi ce credeti?
Sus In jos
Happy Kid
Administrator
Administrator
Happy Kid


feminin Taur Numarul mesajelor : 117
Puncte : 82
Reputatie : 4
Data de inscriere : 11/04/2009
Varsta : 27

Tom si Jerry Empty
MesajSubiect: Re: Tom si Jerry   Tom si Jerry Icon_minitimeSam Mai 23, 2009 4:41 pm

Imi place mult:x.La fel,si eu la cei 12 ani imi place foarte mult desenul.Imi place de Jerry.E asa simpatic:x.Si Tom e foarte dragut.Imi place cu face miau:)).E un desen foarte tare:x
Sus In jos
 
Tom si Jerry
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Raspuns Negativ :: Diverse :: Media :: Desene animate-
Mergi direct la: